Град Скопје со намален буџет и нови проекти

4 копии
2 копии

„Балкан енерџи груп“ (БЕГ) преку соопштение го изнесе својот став во врска со одлуката на Град Скопје за формирање на ново јавно претпријатие за стопанисување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Карпош е во финална фаза на подготовка на проектот за изградба на првата еко-населба во Република Македонија. Истата е предвидена да се простира на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Не навлегуваме во ничие туѓо право на лиценците. Тоа што инсистирам е топлификациската мрежа која и е дадена на користење на компанијата Балкан енерџи груп ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Со одлука на Советот на Град Скопје, се основа новото јавно претпријатие „Градски Енергетски Системи АД Скопје“ кое ќе врши енергетски дејности, информираат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компаниите во состав на БЕГ (Балкан енерџи груп) АД се деловни субјекти кои поседуваат важечки лиценци за производство, диструбуција и снабдување со топлинска ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој рече дека имајќи предвид дека топлификациската мрежа се води како сопственост на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Град Скопје доби свое претпријатие за дистрибуција на топлинска енергија и гас. На вчерашната седница на Советот на Град Скопје беше донесена одлука за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Користени пелени беше причината за евакуацијата на жителите на Аеродром во населбата Острово. ТВ 24 објави и видео од станот, во кој се гледаат искористените ...
сите 119 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 83 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 85 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 16 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје со намален буџет и нови проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: