Град Скопје со намален буџет и нови проекти

4 копии
2 копии

„Балкан енерџи груп“ (БЕГ) преку соопштение го изнесе својот став во врска со одлуката на Град Скопје за формирање на ново јавно претпријатие за стопанисување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Карпош е во финална фаза на подготовка на проектот за изградба на првата еко-населба во Република Македонија. Истата е предвидена да се простира на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Не навлегуваме во ничие туѓо право на лиценците. Тоа што инсистирам е топлификациската мрежа која и е дадена на користење на компанијата Балкан енерџи груп ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Со одлука на Советот на Град Скопје, се основа новото јавно претпријатие „Градски Енергетски Системи АД Скопје“ кое ќе врши енергетски дејности, информираат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компаниите во состав на БЕГ (Балкан енерџи груп) АД се деловни субјекти кои поседуваат важечки лиценци за производство, диструбуција и снабдување со топлинска ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој рече дека имајќи предвид дека топлификациската мрежа се води како сопственост на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Град Скопје доби свое претпријатие за дистрибуција на топлинска енергија и гас. На вчерашната седница на Советот на Град Скопје беше донесена одлука за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 196 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Во однос на обвинувањата упатени до судот поврзани со предметот, од обвинителството означен како „Тенк“, Кривичниот суд излезе со соопштение во кое се огради ...
сите 102 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје со намален буџет и нови проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: