Хан за спорот за името: Уверен сум дека решение може да се постигне во блиска иднина


13 копии

Спорот за името меѓу Македонија и Грција може да се реши во блиска иднина со лидерство и државништво во двете земји, изјави еврокомесарот за проширување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
6 копии
5 копии

Европскиот комесар за проширување и соседска политика Јоханес Хан, на конференцијата Стратегија за Западен Балкан-Отворање на патот кон членство во ЕУ нагласи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан денеска во Србија изјави дека сите делови на Западниот Балкан имаат перспектива изразена во стратегијата на Европската ...
| | веќе видена | слични

"Долгорочната стабилност бара помирување и добрососедски односи. ЕУ не може и нема да увезува билтерални спорови. Србија мора да прифати правно обврзувачкиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан за спорот за името: Уверен сум дека решение може да се постигне во блиска иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: