Паравоена формација се заканува дека ќе воведе јавен ред и мир во Словенија


Претседателот на Словенија, Борут Пахор, изрази загриженост, откако на интернет се појавија снимки од вооружени членови на воена група, предводена од неговиот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Словенечкиот претседател, Борут Пахор, изрази загриженост во врска со видеото што покажува маскирана паравоена единица предводена од поранешниот десничарски ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот претседател Борут Пахор, изрази загриженост, откако на социјалните мрежи осамнаа слики од вооружена група на маскирани луѓе кои ги предводи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Словенечкиот претседател Борут Пахор и премиерот Миро Церар изразија загриженост поради наводното основање „паравоена група“ од Марибор и оценија дека тоа е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Словенските ултрадесничари кои што се претставуваат како припадници на таканаречената „Штајерска гарда“, на социјалните мрежи објавија фотографии и видео ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 305 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паравоена формација се заканува дека ќе воведе јавен ред и мир во Словенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: