Поддршка на САД за членство на Македонија во НАТО


2 копии
3 копии

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска во Министерството за одбрана се сретна со командантот на Националната гарда на државата Вермонт, САД, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Повеќе од 4500 војници на АРМ учествувале на заедничките активности со Нациналната гарда на Вермонт. Во изминатиот период огромен е бројот на настани, обуки, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Воена делегација на Националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт, генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот на Канада, Џастин Трудо, упати писмо со честитки за изборот за претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев. Изборот за премиер на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин беше гостин на венчавката од австриската министерка за надворешни работи, Карин Кнејсл, која беше критикувана поради ...
сите 132 | | | веќе видена

„Во Република Македонија институциите се приватизирани од страна на луѓе кои ги именувала Владата и истата во очај ги моли односно ги задолжува да соберат сили ...
сите 41 | | | веќе видена

Пристапот до куќите кои се под вијадуктот е блокиран , населението е евакуирано , а дури и пожарникарите го напуштија местото поради страв од ново уривање. ...
сите 77 | | | веќе видена

Концертот се одржа по повод јубилејот од раѓањето на Ристо Аврамовски, Драгослав Ортаков и Стојан Стојков Врвните членови на македонската културна сцена и ...
сите 114 | | | веќе видена

„Ова е израз на непочитување“, „Говорот на Мадона беше сè само не говор во врска со Арета Френклин“, „Кој и да е тој што мислел дека Мадона треба да ѝ оддаде ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поддршка на САД за членство на Македонија во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: