Поддршка на САД за членство на Македонија во НАТО


2 копии
3 копии

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска во Министерството за одбрана се сретна со командантот на Националната гарда на државата Вермонт, САД, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Повеќе од 4500 војници на АРМ учествувале на заедничките активности со Нациналната гарда на Вермонт. Во изминатиот период огромен е бројот на настани, обуки, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Воена делегација на Националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт, генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот на Канада, Џастин Трудо, упати писмо со честитки за изборот за претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев. Изборот за премиер на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Реакциите во Грција, како од пратеници на опозициските партии, така и од медиумите затоа што градоначалникот на Солун во Скопје го употреби уставното име на ...
сите 135 | | | веќе видена

Гостите на еден угостителски објект во Тетово останаа незадоволени до крај откако полицијата им ја расипа забавата. Во ненајавена акција на МВР и УЈП, во еден ...
сите 80 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Јавноста е се поуверена дека СДС бесрамно лежеше во текот на ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателот на Зимбабве, Роберт Мугабе не поднесе оставка за време на своето обраќање вечерва на државната телевизија, а многумина тоа го очекуваа. Тоа значи ...
сите 232 | | | веќе видена

Последниве два месеци од 2017 за поголем дел од хороскопските знаци нема да бидат воопшто забавни, ги чека многу работа, стрес и неуспешни ветувања. Но доколку ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поддршка на САД за членство на Македонија во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: