Почнуваат суштинските разговори за Брегзит

4 копии

– Таквата воздржаност е сосема очигледна и разбирлива. Бизнисот и инвеститорите чекаат да дознаат повеќе околу идните британско-европски односи, а особено како ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Специјалниот претставник на лондонски Сити, Џееми Браун, смета дека Франција има намера „активно да го поткопува и разурнува“ финансискиот сектор на Велика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнуваат суштинските разговори за Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: