Сотировски во Арачиново: Време е да ги излечиме раните од 2001


Утре почнува работниот дел од соборот кој ќе се одржи исто така во Пеќката патријаршија додека од вторник заседанието на ова највисоко законодавно тело на ...
| | веќе видена | слични

Група граѓани имаат право да се организираат, но да го остварат истото на начин предвиден во Законот. Според Законот, останува спорен називот, паралелизмот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 143 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 218 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сотировски во Арачиново: Време е да ги излечиме раните од 2001

Од:
До кого (е-маил):
Порака: