Почнува продажбата на новиот Nissan Note (+ Видео)

Nissan Motor Co објави дека почнува продажбата на целосно новата генерација на моделот Note во Јапонија. Од компанијата велат дека очекуваат секој месец, во земјата да бидат реализирани околу 10.000 возила на новата генерација на компактниот автомобил. Иако првично е промовиран на јапонскиот пазар, новиот Note е глобален производ и од почетокот на следната година ќе биде достапен и за европските потрошувачи. За европскиот пазар модел ќе се прави во фабриката на Nissan во Сандерленд, Велика Британија. Новиот Nissan Note доаѓа на пазарот со богат избор на високо-технолошки системи за активна безбедност, вклучувајќи и единствена за сегментот систем за видео надзор околу возилото Around View Monitor (AVM). Видео
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 205 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена

Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар во 16:25 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, информираат од ...
сите 218 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 121 | | | веќе видена

По час и половина жестока дискусија околу процедурални прашања, доставени приговори од опозициските партии и отфрлени од мнозинството пратеници, со говор на ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува продажбата на новиот Nissan Note (+ Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: