Почнала да крвари во седмиот месец од бременоста па таткото добил избор: Да ја спаси сопругата или бебето?

2 копии

Всушност, неговата сопруга во седмиот месец од бременоста почнала да крвари во нивниот дом, па Фредерик веднаш ја однел во болница. Таму лекарите му соопштиле дека мора да направи избор од кој секој човек се плаши. Морал да избере дали ќе го спаси животот на неговата сопруга или новородената ќерка. Одбран она што мислел дека неговата сопруга ќе го сака, па така на истиот ден добил ќерка но затоа ја загубил сопругата. Фредерик вели дека никогаш не би ја сменил одлуката, неговата сопруга би го проколнувала цел живот. "Се обидоа да ја спасат, но неусшено. На ќерката и дадов име по мајката", додал Фредерик.
| | веќе видена | слични

Својата детективска стратегија ја спровел употребувајќи безпилотно летало.На Јутуб, под видеото објаснува дека добил повик во кој непознат човек го предупредил дека нешто се случува. Два пати се обидел да ја следи, но и во двата наврати тврдењата се покажале како неточни, неговата сопруга одела директно на работа. Но, тогаш дошол до идеја да употреби дрон.Тој ден, неговата жена, излегла од дома и не продолжила по вообичаената рута, па се паркирала покрај еден супермаркет, каде ја чекал друг маж.-Еве ја. Ја вади косата од капутот. Одлично, разубави се за мажот со кој ќе го изневериш својот сопруг!-Ако погледнете убаво ќе видите како изгледа да одат во пропаст 18 години брак. Гледајте! 18 години! БУМ! Таа само туку така ги отфрли...а имавме добар брак, бар јас така мислев, вели сопругот на видеото.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Судскиот совет Киро Здравев вели дека е неспорно дека одредбите од Законот за употреба на јазиците не може да се спроведува во судските ...
сите 365 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 128 | | | веќе видена

Поднесените 5000 амандмани не се ништо повеќе од 5000 причини за блокирање на парламентарната расправа за измените на изборниот законик. Од друга страна, ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнала да крвари во седмиот месец од бременоста па таткото добил избор: Да ја спаси сопругата или бебето?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: