Почнаа преговорите за разделба меѓу Лондон и Брисел


2 копии
3 копии

Претседателот на Европскиот парламент, Антонио Тајани и координаторот на европскиот законодавен дом за Брегзит, Ги Верхофстад, уште еднаш ја нагласија ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии

Денеска ги почнуваме преговорите за излегување на Обединетото кралство од ЕУ, изјави Барние, откако му ја стисна раката на Дејвис. Шефот на преговарачкиот тим ...
| | веќе видена | слични

Дејвид Дејвис, британскиот секретар одговорен за Брегзит, денеска допатува во Брисел за да ги започне преговорите со Европската унија за специјалното ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 375 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнаа преговорите за разделба меѓу Лондон и Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: