Почнаа градежните работи за новата автобуска станица на ул. Пролетерски Бригади

Освен реализација на неколкуте проекти предвидени за поправка на патната инфраструктура како изградба на тротоари , патеките за велисопеди и асфалтирањето на ...
| | веќе видена | слични

Работата на терен продоложи и преку викендов. Се поставија заштитни столбчиња (пластични) низ ул. Партизанска кај новата автобуска станица. Ваквите акции ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата, според градежните инженери, треба да инвестира во врвна современа лабораторија за контрола на квалитет на Градежниот факултет во Скопје. Таму сега се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин ги предупреди САД да не употрбуваат сила против Иран, бидејќи, како што рекол, тоа би имало катастрофални последици. – ...
сите 283 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 78 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 15 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнаа градежните работи за новата автобуска станица на ул. Пролетерски Бригади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: