Нема инсулинска криза, обезбедени доволни количини инсулин, тврди Министерството за здравство


5 копии

Министерството за здравство соопшти дека во Република Македонија нема инсулинска криза. Преку донација од компанијата производител, посочуваат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

(Отворено писмо на здружението на лица со дијабетес „Шеќерче-лилипоп“ од Велес до премиерот Зоран Заев) Почитуван премиере, повеќе од сериозна е состојбата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имајќи ја во предвид тековната состојба поврзана со достапноста, квалитетот и снабдувањето на пациентите со инсулин во Република Македонија, сакаме да ја ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Новиот министер за здравство, Венко Филипче, изјави дека во Македонија нема инсулинска криза. Според него, главниот проблем поради кој се јавува недостиг на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 308 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 169 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 271 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 214 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема инсулинска криза, обезбедени доволни количини инсулин, тврди Министерството за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: