Европа зад ѕидини - ќе успееме!


Кризата во Германија се ближи до точка на вриење , а сите очи се вперени во исходот од состанокот што почна во 17 часот. Кризата во Германија ...
| | веќе видена | слични

На состанокот меѓу канцеларката Ангела Меркел и министерот  за внатрешни работи и претседател на коалициската партија , баварската ЦСУ , Хорст Зихофер , треба ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за внатрешни работи и прв човек на Христијанско-социјалната унија од Баварија, Хорст Зехофер потврди денес дека ја одложува одлуката за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
2 копии

Лидерот на Христијанско-социјалната унија “CSU”, Хорст Зехофер најавил дека ќе се повлече од функцијата министер за внатрешни работи на Германија, пренесуваат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Девојче загина откако експлодираше дворец на дување, а таа паднала од скокалницата. Несреќата се случила на плажа во Нофрок. Полицијата била повикана на лице ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 191 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 24 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 78 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европа зад ѕидини - ќе успееме!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: