После повеќе децении, почна реконструкцијата на улицата Индира Ганди во Шуто Оризари

Екипите на Град Скопје ја почнаа првата фаза од реконструкцијата на коловозот на улицата Индира Ганди, во општината Шуто Оризари. Оваа значајна сообраќајница ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
2 копии

Поради влегувањето во нова фаза на градежните активности за реализација на проектот „Реконструкција на дилатации на мост Гоце Делчев во двата правци“, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неефективната работа на градот Скопје се почесто видлива за жителите на главниот град.Овие денови до редакцијата на КУРИР пристигнуваат фотографии од ...
| | веќе видена | слични

Скопје може да се шири на север, бидејќи тоа е единственото слободно место каде што ќе може да креираат квалитетни места за живеење за луѓето што ќе дојдат, а ...
| | веќе видена | слични

Бетонските „окови“ на дрвјата во форма на саксии кои служеја како шанкови за пијачки кај популарното кафуле „Броз кафе“ на Партизански одреди во центарот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Играта на нерви за возачите продолжува до крајот на август. По бројните реакции на скопјани за секојдневниот метеж, градоночалникот Шилегов вели морало сега да ...
| | веќе видена | слични

Како што информираат од Општината, предвидените градежни зафати на одводната атмосферска коловозна решетка утре ќе се изведуваат во периодот од 7:00 до 22:00 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 511 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок, по што би требало да биде закажана ...
сите 500 | | | веќе видена

Mинистерката за финансии Нина Ангеловска демантира дека подигнала штеден депозит од Еуростандард банка, по информацијата дека банката ќе ја изгуби лиценцата за ...
сите 104 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

После повеќе децении, почна реконструкцијата на улицата Индира Ганди во Шуто Оризари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: