Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица за вториот круг избори

2 копии

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во општините Берово, Пехчево и Делчево во вториот круг од претседателските избори ќе гласаат вкупно 440 болни и изнемоштени лица. Дополнителни 44 болни и ...
| | веќе видена | слични

Покрај претходно пријавените 190 граѓани во кичевско-бродскиот регион да гласаат во домашни услови, за вториот изборен круг дополнително се пријавија 52 лица, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Една од главните забелешки е што во преодните и завршните одредби на предлог законот за Јавно обвинителство се остава еден простор за условно речено вдомување ...
сите 247 | | | веќе видена

 Доколку се ревидира методологијата на проширување и доколку Унијата напредува во сопствената реорганизација преговорите на Македонија со Унијата можат да се ...
сите 368 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 201 | | | веќе видена

1ТВ по долго време откако излезе аферата со случајот Рекет, се огласија на социјалните мрежи. – Нашата прва објава ја посветуваме на Бојан Јовановски, човекот ...
сите 86 | | | веќе видена

Лука Циндриќ нема да игра утре против Шпанија во решавачкиот натпревар за пласман на првото место во групата „1“ на ЕП. Според хрватските медиуми, Циндриќ не ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица за вториот круг избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: