Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица за вториот круг во Штип

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делчево и Македонска Каменица се последните општини во кои денеска Државната изборна комисија (ДИК) го достави доверливиот изборен материјал за вториот круг од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во општините Берово, Пехчево и Делчево во вториот круг од претседателските избори ќе гласаат вкупно 440 болни и изнемоштени лица. Дополнителни 44 болни и ...
| | веќе видена | слични

Покрај претходно пријавените 190 граѓани во кичевско-бродскиот регион да гласаат во домашни услови, за вториот изборен круг дополнително се пријавија 52 лица, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Министерот за здравство на Србија, Златибор Лончар, во изјава за РТС нагласи дека пациент од Кина за кој во Белград се посомневале дека има коронавирус, по ...
сите 704 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 235 | | | веќе видена

Овој пат, медиумот, тврди дека Заев и неговиот брат во соработка со уште неколку лица од Струмица, поткупувале граѓани, пред се од ромска националност за да ...
сите 75 | | | веќе видена

Селекцијата на Шпанија е старо-новиот европски шампион и тоа откако славеше во вечерашната финална битка со Хрватска во Стокхолм. Ова беше меч како што сите ...
сите 297 | | | веќе видена

Непознат сторител во петокот претпладне извршил тешка кражба во пошта во трговски центар на улицата „Натанаил Кучевишки“ во Бутел, соопшти денеска полицијата. ...
сите 191 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица за вториот круг во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: