Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица за вториот круг во Штип

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делчево и Македонска Каменица се последните општини во кои денеска Државната изборна комисија (ДИК) го достави доверливиот изборен материјал за вториот круг од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во општините Берово, Пехчево и Делчево во вториот круг од претседателските избори ќе гласаат вкупно 440 болни и изнемоштени лица. Дополнителни 44 болни и ...
| | веќе видена | слични

Покрај претходно пријавените 190 граѓани во кичевско-бродскиот регион да гласаат во домашни услови, за вториот изборен круг дополнително се пријавија 52 лица, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе го „нападне“ предложениот буџет за идната година со голем број амандмани, дознава Фактор. Според нашите сознанија, ќе бидат ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев се сретна со еврокомесарката за правда, потрошувачи и родова еднаквост, Вера Јоурова, придружувана од амбасадорот на ЕУ во ...
сите 326 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 141 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд потвдрува дека економијата на Република Северна Македонија тргна на прав пат и ги поздрави реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 118 | | | веќе видена

Придружете се на протест пошто хемиските отрови уште се наоѓаат таму, а се молчи веќе 10 дена не кажуваат што точно истекло во фабриката , се вели во најавата ...
сите 90 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица за вториот круг во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: