Членството во НАТО станува реална можност, охрабрување од САД и Британија

2 копии
2 копии

Тероризмот претставува директна закана за безбедноста на граѓаните на земјите членки на НАТО, но и за меѓународната стабилност и просперитет. Тој е ...
| | веќе видена | слични

Од денес до 14 април во хотелот „Holiday Inn“ се реализира напредна работилница поддржана од НАТО програмата за мир и безбедност на која се дискутира за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ученици од неколку средни училишта во државава ја посетуваат музејската изложба „Република Македонија на патот кон НАТО“ поставена во Воениот музеј. - ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ученици од неколку средни училишта во Македонија од 04 април, Денот на НАТО, па сè до крајот на оваа недела во Воениот музеј организирано ја посетуваат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев побара од НАТО да ги вреднува напорите на Македонија што ги вложува во реформите за да стане 30. полноправна членка на Алијансата. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 38 | | | веќе видена

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

„Во клучната недела за иднината на државата и нејзините граѓани, Ѓорге Иванов одлучи да не ја напушта својата идеја за изолација на Македонија.Очигледно е дека ...
сите 94 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 104 | | | веќе видена

Овен   Овие денови ќе бидете во ситуација да повлекувате правилни потези и да донесувате успешни заклучоци. Занимавајте се со работа поврзана за договори, ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Членството во НАТО станува реална можност, охрабрување од САД и Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: