Членството во НАТО станува реална можност, охрабрување од САД и Британија

2 копии
2 копии

Тероризмот претставува директна закана за безбедноста на граѓаните на земјите членки на НАТО, но и за меѓународната стабилност и просперитет. Тој е ...
| | веќе видена | слични

Од денес до 14 април во хотелот „Holiday Inn“ се реализира напредна работилница поддржана од НАТО програмата за мир и безбедност на која се дискутира за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ученици од неколку средни училишта во државава ја посетуваат музејската изложба „Република Македонија на патот кон НАТО“ поставена во Воениот музеј. - ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ученици од неколку средни училишта во Македонија од 04 април, Денот на НАТО, па сè до крајот на оваа недела во Воениот музеј организирано ја посетуваат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев побара од НАТО да ги вреднува напорите на Македонија што ги вложува во реформите за да стане 30. полноправна членка на Алијансата. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Членството во НАТО станува реална можност, охрабрување од САД и Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: