ПОЧНА ИЗБОРНИОТ МОЛК: Денеска гласаат 1.640 затвореници, 7 раселени и 3.583 немоќни лица


2 копии

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна ...
| | веќе видена | слични

Вечерва на полноќ почнува изборниот молк и завршува деветнаесетдневната кампања пред неделните претседателски избори и предвремените локални во општините ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Здружението „Инклузива” од Куманово ќе ги мониторира претседателските избори со 44 набљудувачи, од кои 40 се лица со попреченост, информираа денеска од оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
18 копии

Министерството за внатрешни работи е целосно подготвено да обезбеди достојна и безбедна атмосфера, во којашто секој наш граѓанин ќе може да си го оствари ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 508 | | | веќе видена

Турција на почетокот на мај целосно прекина да увезува иранска нафта, за да ги почитува американските санкции, иако не ги одобрува, изјави турски официјален ...
сите 172 | | | веќе видена

Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за деблокада на процедурата за агремани за ...
сите 271 | | | веќе видена

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
сите 201 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 84 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе поднесе оставка поради тоа што не е прифатена нејзината позиција за тоа како да се реализира напуштањето на Европската ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЧНА ИЗБОРНИОТ МОЛК: Денеска гласаат 1.640 затвореници, 7 раселени и 3.583 немоќни лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: