Почина „сметководителот“ на Аушвиц - осуден за убиство на над 300.000 Евреи


3 копии

Оскар Гренинг познат како "книговодителот на Аушвиц", кој во 2015 година беше еден од последните осудени за злоделата на нацистичкиот геноцид над Евреите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Оскар Гренинг, познат како „Сметководителот од Аушвиц“ пред неколку почина во Германија во 97-та година од својот живот. Гренинг беше меѓу последните живи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 225 | | | веќе видена

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на ...
сите 43 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина „сметководителот“ на Аушвиц - осуден за убиство на над 300.000 Евреи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: