Прегазен пешак во Скопје

Вечерва околу 20 часот на бул. Гоце Делчев во Скопје се случи тешка сообраќајна незгода во која Рено Меган со скопски регистарски таблички на пешачкиот премин кај мостот Гоце Делчев во близина на новиот театар прегази пешак. Реното, најверојатно заради неприлагодена брзина и намалена прегледност на пешачкиот премин удрило во засега непознато лице, кое со тешки повреди е пренесено на лекување на скопските клиники. Засега не се познати видот на повредите и здравствената состојба на повредениот пешак. Полицијата го обезбедуваше местото на настанот во очекување на екипа која ќе изврши увид на лице место и ќе ги утврди причините за настанување на незгодата. На ова место сообраќајот се одвива отежнато во една коловозна лента и е регулирано од сообраќајната полиција
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 19 октомври - Во петок, околу 17 часот, во Скопје, при сообраќајка смртно настрадал пешакот А.Ј. На крстосницата од ул. „Ѓорче Петров" и ул. „Македонски војски", се случила сообраќајна незгода во која А.Х.(29) од село Сарај, скопско, управувајќи „Рено Клио" удрил во пешакот Анѓел Ј.(74) од Скопје. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Ургентен центар Скопје, каде починал.
| | веќе видена | слични

Вчера попладне во Скопје на крстосницата од ул. „Ѓорче Петров“ и ул. „Македонски војски“, се случила сообраќајна незгода во која едно лице го загуби животот. А.Х.(29) од с.Сарај, скопско, го управувал возилото и удрил во пешакот Анѓел Ј.(74) од Скопје. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Ургентен центар Скопје, каде починал. (Крај)
| | веќе видена | слични
2 копии

На крстосницата од ул. „Ѓорче Петров" и ул. „Македонски војски", се случила сообраќајна незгода во која А.Х.(29) од село Сарај, скопско, управувајќи „Рено Клио" удрил во пешакот Анѓел Ј.(74) од Скопје. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Ургентен центар Скопје, каде починал.
| | веќе видена | слични

74 годишен скопјанец загина, тинејџер се бори за живот по две тешки сообраќајни несреќи вчера во Скопје. 74-годишниот Ангел Јованов загинал откако вчера автомобил марка „Рено клио“ удрил во него. Според полициските информации, несреќата се случила вчера попладне кога автомобилот управуван од 29-годишен скопјенец удрил во старецот. Со тешки повреди Ангел бил пренесен во Ургентниот центар каде подоцна им подлегнал на повредите. 19 годишен тинејџер пак е во критична здравствена состојба откако синоќа на мостот „Гоце Делчев“ автомобил „Рено меган“ удрил во него. Со автомобилот управувал дваесет и едногодишен скопјанец.
| | веќе видена | слични

Загина 74 -годишен скопјанец откако вчера беше удрен од автомобил „Рено Клио“. Според полициските информации, несреќата се случила вчера околу 17:10 часот во Ѓорче Петров, кога 29-годишниот А.Х. од Сарај со автомобилот удрил во старецот Ангел Јованов Со тешки повреди Ангел бил пренесен во Ургентниот центар каде подоцна им подлегнал на повредите. Во текот на вчерашниот ден три лица, пешаци, настрадаа во сообраќајни несреќи. Двајца се со тешки повред и во критична состојба, додека еден им подлегнал на повредите.
| | веќе видена | слични

Двајца пешаци настрадаа во Скопје во текот на вчерашниот ден. Во 17,00 часот во Скопје на крстосницата од ул. „Ѓорче Петров“ и ул. „Македонски војски“, се случила сообраќајна незгода во која А.Х.(29) од с.Сарај, скопско, управувајќи ПМВ„Рено Клио“ удрил во пешакот Анѓел Ј.(74) од Скопје. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Ургентен центар Скопје, каде починал - соопшти МВР. 19 годишниот кавадарчанец Б.В. со тешки повреди бил пренесен во Ургентниот центар откако во него удрил автомобил „Рено Меган“ кој го управувал 21-годишниот скопјанец С.А. Во текот на вчерашниот ден беше прегазена и жена во Тетово. Сообраќајката се случила на улицата „Видое Смилевски Бато“ при што 25 годишната А.Р. се здобила со фрактура на десното рамо, потрес на мозокот и внатрешно крварење. Поради тешките повреди од тетовската болница таа во бесознание, како итен случај била пренесена на скопските клиники./ извор: Курир
| | веќе видена | слични

Возрасен скопјанец кој вчера беше тешко повреден во сообраќајка во Ѓорче Петров им подлегна на повредите. Во с едумдесет и четиригодишен Ангел Јованов вчера попладнето удрил автомобил марка „рено“ во скопската населба Ѓорче Петров. Старецот итно бил пренесен во Ургентниот центар, но за жал по неколку часа починал.
| | веќе видена | слични
2 копии

Седумдесет и четиригодишниот Ангел Јованов, пензионер од скопската населба Ѓорче Петров загина вчера во сообраќајка, извести полицијата. Несреќата се случила околу 17.10 часот во Ѓорче Петров, кога 29-годишниот А.Х. од Сарај со автомобилот удрил во скопјанецот. Со тешки повреди Јованов бил пренесен во Ургентниот центар каде подоцна им подлегнал на повредите. Вчера тројца пешаци настрадаа во сообраќајни несреќи. Двајца се со тешки повред и во критична состојба, додека еден им подлегнал на повредите. Подготви: Г.Н.
| | веќе видена | слични

Седумдесет и четиригодишен скопјанец загина вчера откако автомобил „Рено Клио“ удрил во него. Несреќата се случила вчера во Ѓорче Петров. Старецот со тешки повреди бил пренесен во Ургентниот центар каде им подлегнал на повредите.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 201 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 49 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прегазен пешак во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: