Легендарен шпански одбојкар починал од срцев удар за време на семејниот одмор

Поранешниот шпански одбојкарски репрезентативец, Мигел Анхел Фаласка Фернандез починал од срцев удар за време на семејниот одмор кој го минувал во Италија. ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот репрезентативец на Шпанија Мигел Анхел Фаласка почина во 46 година после срцев удар во Италија. Тренерот на Монца ден претходно била на свадба кај ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот македонски одбојкар, Никола Ѓоргиев во новата натпреварувачка сезона повторно ќе игра на стариот континент и тоа во бундеслигашот Фридрихсхафен. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 125 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 89 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Српската јавност на големо го возвишува успехот на светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, откако најдобриот тенисер во овој момент во еден епски дуел успеа ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Легендарен шпански одбојкар починал од срцев удар за време на семејниот одмор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: