Почина Павлина Апостолова-Богданова, една од основоположниците на македонската опера


Поранешната првенка на Македонската опера, Павлина Апостолова- Богданова почина во Скопје на 90 годишна возраст, соопшти семејството. Погребана е денеска, во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Некогашнат првенка на македонската опера, Павлина Апостолова- Богданова почина во Скопје на 90 годишна возраст, соопшти нејзиното семејство. Оперската певица, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
3 копии
повеќе

Останато

„Овие денови бевме сведоци на големи успеси. Се надевам дека сето тоа ќе се валоризира и на референдумот кој ќе биде на есен, на којшто граѓаните ќе си го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина Павлина Апостолова-Богданова, една од основоположниците на македонската опера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: