Почина најславниот ракун на светот, кој беше инспирација за Рокет од „Guardians of the Galaxy“


Ракунот Орео, кој е убедливо најпознатиот ракун во светот, почина викендов на 10-годишна возраст. Неговиот лик послужи како инспирација за ликот на Рокет од ...
| | веќе видена | слични

 Шминката е особено важен дел од филмската продукција. Во филмовите како „Враќање во иднината“ и „Форест Гамп“ кои прескокнуваат неколку декади, неопходно е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владејачката германска коалиција ЦДУ/ЦСУ смета дека патот на ЕУ останува отворен за Северна Македонија и Албанија, и покрај негативен исход од минатонеделниот ...
сите 761 | | | веќе видена

Коалиционите партнери на СДСМ се согласни дека мора да продолжи европеизацијата на државата и покрај негативниот исход од Брисел. На вечерашниот состанок на ...
сите 727 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 438 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ во заминување, Федерика Могерини, оцени дека одложувањето на одлуката на Европскиот совет за отворање ...
сите 624 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Турската војска денеска воспостави контрола над сирискиот пограничен град Рас ал-Ајин, пренесуваат странските медиуми. Турските трупи и опозициските единици ...
сите 337 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина најславниот ракун на светот, кој беше инспирација за Рокет од „Guardians of the Galaxy“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: