Почина актерот Илко Стефановски

5 копии
3 копии

НУ Народен театар-Битола соопшти дека денеска почина актерот Илко Стефановски, роден во 1952 година во Битола. Стефановски уште од почетокот на својата кариера ...
| | веќе видена | слични

Денес, (вторник, 6 декември 2011 година) почина актерот на битолскиот народен театар –Илко Стефановски. Илко Стефановски беше роден во Битола 1952 година. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нивото на вчерашната дебата покажа дека не сме сите исти, коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за вчерашниот политички дуел со претседателот на ...
сите 267 | | | веќе видена

Одговорноста за тетовската трагедија во која загинаа 14 пациенти, а 12 беа повредени, влегува во Собранието. Пратениците на Хрситијан Мицксоки, бараат ...
сите 369 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 191 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина актерот Илко Стефановски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: