Комеморацијата за Арсова Џундева ќе се одржи во вторник во МНТ

16 копии
5 копии
2 копии

На 84-годишна возраст денеска почина Љупка Арсова Џундева, тивката дама на македонското актерство. Веста ја соопшти Македонскиот народен театар. Во ансамблот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

2018. година веќе изминува, а пред прагот ни е 2019. За жал, покрај убавите нешта, 2018 ќе ја паметиме и по трагедии кои не се забораваат. Вчера почина ден од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 396 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 181 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 232 | | | веќе видена

Претходно беше објавено дека сите министри од екстремно десничарската Слободарска партија поднесуваат оставка поради корупцискиот скандал што ја потресе ...
сите 160 | | | веќе видена

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни ...
сите 65 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комеморацијата за Арсова Џундева ќе се одржи во вторник во МНТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: