Тажна вест: Почина актерката Љупка Арсова Џундева

10 копии
2 копии
2 копии

Почина познатата театарска, филмска и телевизиска актерка Љупка Арсова-Џундева, на 84-годишна возраст. – Со голема болка и огромно жалење ја споделуваме веста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставата „Реалисти“ според текст на белградската авторка Јелена Кајго, а во режија на Срѓан Јаниќијевиќ утре и задутре премиерно ќе биде изведена во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Годинешната продолжена манифестација “Денови на српската култура во Р.Македонија“ во организација Српскиот културно информативен центар СПОНА, ќе биде ...
| | веќе видена | слични

На „Денови на српската култура во Македонија“ во организација Српскиот културно информативен центар СПОНА, на 6 и 7 декември во МНТ во 20 часот ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 145 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тажна вест: Почина актерката Љупка Арсова Џундева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: