Филипче повторно излажа: причините за смртта на родилката од Свети Николе веќе цел месец се кријат


И по еден месец од смртта на 28 годишната родилка од Свети Николе причините за нејзината смрт се уште се држат во тајност. И по еден месец од смртта на 28 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дебора Џамбази од Кичево, Маја Паневска од Свети Николе и Елизабета Динева од Гевгелија се трите родилки кои годинава починале по породувањето, а за кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инспектори од Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) вчера биле во Гевгелија за да ги проверат картоните кај матичниот лекар и матичниот гинеколог ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Родилка од Гевгелија почина дваесетина дена после породувањето. Семејството се сомнева во лекарска грешка. Триесетгодишната Елизабета Динева се породила на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Триесет и едногодишна родилка од Гевгелија вчера почина на Клиниката за анестезија реанимација и интензивно лекување. Од Министерството за здравство апелираат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 84 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 212 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 99 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и раководството на ...
сите 181 | | | веќе видена

Поплавите се очекува да почнат утре, поради што граѓаните во потенцијално поплавените делови треба да ги напуштат нивните домови уште денеска Илјадници жители ...
сите 87 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче повторно излажа: причините за смртта на родилката од Свети Николе веќе цел месец се кријат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: