Почеток на формирање на новиот кабинет на претседателот Пендаровски


Миле Бошњаковски официјално ги потврди информациите дека портпаролската позиција во владата ја менува со првата функција во тимот на новиот претседател – шеф ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски соопшти дека преминува во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. „Ова е моја последна прес-конференција во овој ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на владата Миле Бошњаковски на денешната редовна прес-конференција соопшти дека заминува во кабинетот на претседателот на државата Стево ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Миле Бошњаковски наместо портпарол на Владата, отсега ќе биде генерален секретар во кабинетот на претседателот, Стево Пендаровски. Медиумите објавија дека ...
| | веќе видена | слични

Денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со шефот на Делегацијата на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар, ги најави сите луѓе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Владиниот портпарол, Миле Бошњаковски го напушта портпаролското место во владата на Заев, за позицијата шеф на кабинет на Стево Пендаровски. Информацијата ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 397 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 226 | | | веќе видена

Завршува слободното формирање на цените на горивата. Од понеделник ќе стапи на сила нова методологија. Од регулаторната комисија велат дека на трговците ќе им ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почеток на формирање на новиот кабинет на претседателот Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: