Почетни последици, другите допрва ќе следат

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, на својот профил на Фејсбук со статус „Сторено“ објави дека е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шекеринска е еден од последните остатоци на транзицијата и кога таков човек ве критикува на таков циничен начин, тогаш мора да сте на вистинскиот пат, одговори ...
сите 238 | | | веќе видена

-Не е целосно јасно што ги мотивирало Франција и Макрон да ја одбијат Македонија и Албанија во проширувањето на Европската унија на последниот самит- истакнува ...
сите 424 | | | веќе видена

Во текот на следните денови, лидерите на ЕУ ќе одлучат дали ќе и се одобри на Велика Британија уште едно продолжување на рокот за излез од Унијата.Ова го ...
сите 434 | | | веќе видена

Малолетно девојче од Дебар со телесни повреди е пренесена во болницата Св Еразмо во Охрид откако во неа удрил возач со автомобил. По несреќата сторителот ...
сите 232 | | | веќе видена

Од денес Заев е премиер во оставка. Неговата влада формално ќе заврши во јануари, меѓутоа изборната кампања е веќе почната. Со државнички потег Пендаровски за ...
сите 96 | | | веќе видена

Заменик-министерот за здравство Асим Муса се уште не поднел оставка од функцијата, иако пред една недела го најави тоа на прес коференција во Владата, откако ...
сите 27 | | | веќе видена

ОВЕН Ноември ќе биде многу поволен за овенот, особено кога станува збор за романтичните врски. Вашата комуникација ќе се подобри. Мора повеќе внимание да му ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почетни последици, другите допрва ќе следат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: