Напред Тамара, направи нè горди!


Во денешното полуфинале се наоѓаат две држави, кои според обложувалниците веќе со месеци се најголеми фаворити за победа на Евровизија. Обложувалниците на ...
| | веќе видена | слични

Овагодинешното издание на „Евровизија“ започна пред два дена кога се одржа првата полуфинална вечер. Вечерва во Тел Авив ќе се одржи и втората полуфинална ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пејачките денес се делат на оние кои зборуваат за своите бакшиши и на оние кои не сакаат да зборуваат за својата заработка. Пејачката Тијана Дапчевиќ повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како што е тешко да се предвиди победникот, тука се и 12-те записи за кои „Билборд“ смета дека имаат најдобра шанса да прогласат победа во сабота, на ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашната  втора полуфинална вечер во која ќе настапи и македонската претставничка Тамара Тодевска се наоѓаат и две земји кои според обложувалниците , со ...
| | веќе видена | слични

 Вчера, по , Тамара имаше дружење со медиумите во евровизискиот прес-центар. Даваше интервјуа, снимаше видеа за светски медиуми, потпишуваше маички... Дури ...
| | веќе видена | слични

Денес е денот „Д“... Или поточно вечерва. Второ евровизиско полуфинале и во него нашиот настап, на Тамара. Нацијата го очекува како да е „мундијалско финале“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот, Павле Богоевски, во својство на претседател на Комисијата за мандатно-имунитетни и деловнички прашања за во четврток закажа седницата на ова тело ...
сите 331 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 280 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска го прими претседателот на политичката партија Алијанса за Албанците, Зијадин Села, кој ...
сите 236 | | | веќе видена

Претседателот на австрискиот Парламент за в понеделник го закажа гласањето доверба на канцеларот Себастијан Курц, чија коалициска Влада се распадна по ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Напред Тамара, направи нè горди!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: