Рекордна продажба на Huawei, за 5 месеци продале 10 милиони Р20 Pro и Р20 паметни телефони


2 копии

Паметните телефони на Huawei оствариле одлични резултати на клучните пазари во Кина и западна Европа. Од кинеската компанија се пофалија дека во првите 5 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Huawei Next Image натпреварот заврши. Фотографи – ентузијасти од 20 земји имаа можност да ги достават своите фотографии и да учествуваат во трката за победник ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена прв пат се појавија гласини дека Huawei ги лажираше бенчамркинг перформансите на своите уреди. За жал, официјален претставник на компанијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германската канцеларка Ангела Меркел беше меѓу последните западни лидери кои му честитаа на Владимир Зеленски за неговата убедлива победа во вториот круг од ...
сите 121 | | | веќе видена

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 266 | | | веќе видена

Бразилскиот фудбалер од редовите на ПСЖ, Дани Алвес е „доктор“ за трофеи, па со новата титула со францускиот клуб и официјално стана најтрофејниот фудбалер на ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордна продажба на Huawei, за 5 месеци продале 10 милиони Р20 Pro и Р20 паметни телефони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: