Вардар поразен од Шкендија, без победник на пелагониското дерби


Со голот на Виктор Ангелов во 56.минута екипата на Работнички го совлада Вардар со 1-0 во дербито од 30.коло на ПМФЛ. Во Битола, Пелистер ја совлада екипата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Академија Пандев ја имаше честа прва да го пречека новиот шампион на Македонија, тетовска Шкендија во 30. коло во Првата лига, и со одлично второ полувреме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стрелец на единствениот погодок беше Виктор Ангелов, кој во 56. минута постигна прекрасен гол и му донесе победа и три бода на Работнички. Академија Пандев и ...
| | веќе видена | слични

Дебармаалци не се откажуваат од битката за третото место на табелата. Македонија Вардар веќе шест меча не знае за победа во домашниот фудбалски шампионат, а ...
| | веќе видена | слични

Во домашниот фудбалски шампионат освен средбата меѓу меѓу Вардар и Работнички која заврши во полза на гостите со 1-0 се одиграа уште четири натпревари на кои ...
| | веќе видена | слични

Денеска се игра 30. коло од Првата лига на Македонија во кое има неколку интересни средби, особено за опстанокот. Секако дека најинтересно ќе биде на градското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 225 | | | веќе видена

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на ...
сите 43 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар поразен од Шкендија, без победник на пелагониското дерби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: