ФК “Беласица“ е победник на меморијалниот фудбалски турнир “Драганица куп 2018“

16.04.2018 Управата на ФК “Осогово“ во неделата успешно го реализираше најавениот меморијален турнир “Драганица куп“, што поради извесни објективни причини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерите во Втората лига Запад и Исток имаа лесна задача во 21. коло. Македонија ЃП на домашен терен го совлада Зајази со 3-1, додека пак Беласица без проблем ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тој што гласа „за”, го отвора пат за наводниот македонски идентитет и јазик за соседите, како што предвидува Договорот од Преспа, рече претседателот на ...
сите 693 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Според лидерот на грчката опозиција и според анкетите најверојатниот иден грчки премиер, Кирјакос Мицотакис, долг и трнлив ќе биде патот на македонската ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФК “Беласица“ е победник на меморијалниот фудбалски турнир “Драганица куп 2018“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: