Победи на Франција и Црна Гора на ЕП за ракометарки


Франција ја забележа првата победа во втората фаза по групи на Европското првенство во ракомет за жени, а бодовите се освоени со триумф од 29:23 против Данска. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Домаќинките на ракометниот контитнентален собир, женската селекција на Франција со убедливи 25-20 ја совлада Црна Гора. Французинките без поголеми проблеми ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Победи на Франција и Црна Гора на ЕП за ракометарки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: