Ракометарите со тешка и тесна победа над Турција!

Македонската ракометна репрезентација на првото место ги заврши квалификациите за ЕП 2020 кое ќе се игра во Австрија, Норвешка и Шведска, во ждрепката ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација, можните противници за Европското првенство 2020 година ќе ги чека од вториот „шешир“. Нашата репрезентација на ждрепката ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација со денешната победа против Грција од 27-23 го потвди пласманот на Европското првенство (ЕП) 2020, кое ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација и официјално ќе биде во вториот барабан на ждрепката за Европското првенство кое следната година ќе биде во Австрија, ...
| | веќе видена | слични

Македонија со вчерашната победа над Грција го заокружи квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2020 година кое ќе се одржи во три ...
| | веќе видена | слични

Европската куќа на ракометот објасни како ќе се одвива ждрепката за Европското првенство во 2020 година. Извесно е дека на 28 јуни во Виена, нашата селекција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 182 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Мицкоски по налог на Груевски маршираше против правда, реагира СДСМ по каде Од СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски по налог од Будимпешта вечерва ...
сите 55 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ракометарите со тешка и тесна победа над Турција!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: