Победа посветена на Гасперини

По синоќешната победа од 3-1 против Болоња, напаѓачот на Интер Диего Милито ја посвети победата на Гасперини, менаџерот кој неодамна беше отпуштен поради катастрофални резултати. Диего Милито покрај отказот на Гасперини и пристигнувањето на Клаудио Раниер, смета дека претходниот стратег оставил многу во клубот но за жал не успеал да се радува на успешни резултати. Аргентинскиот напаѓач убеден е во важноста на синоќешната победа и затоа е презадоволен од солидната победа.
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Продолжува „војната“ со соопштенија помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Сега со реакција се јави најголемата опозициска партија. „СДСМ треба јасно да каже дали имало ...
сите 153 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 33 | | | веќе видена

Дали луѓето кои ја нападнаа телевизиската екипа во Маврово и го спречија новинарот да го снима имотот на Петре Шилегов се членови на СДСМ и блиски луѓе на ...
сите 30 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 54 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба од духовна забава и од вас зависи дали ќе ја организрате. Посета на кино, театар, концерт… ќе ве наполни со позитивна ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Победа посветена на Гасперини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: