Стапедектомија - повторно враќање на слухот

Стапедектомија е хируршка процедура која се изведува во локална или општа анестезија, со помош на оперативен микроскоп. Д-р Владимир Јекиќ, оториноларинголог, објаснува дека современата стапедектомија има висока стапка на успешност од 90%. Оваа хируршка интервенција се изведува единствено во Клиничката болница „Аџибадем Систина“, која располага со сите стручни, кадровски и технолошки можности за дијагностика и хируршки третман.
| | веќе видена | слични

Болницата „Плодност“ од Битола полека но сигурно го презема приматот на најуспешна болница во земјава кога станува збор за инвитро-оплодувањата. Со 51,18% успешност во ИВФ-постапките, болницата „Плодност“ e место каде што голем број желби станале реалност. Секојдневно расте бројот на успешни приказни, при што се забременува со едно, две, па дури и три деца со овој метод. Директорот и сопственик на болницата „Плодност“, д-р Таше Трпчевски , специјалист гинеколог-акушер, истакнува дека е голем бројот на лицата што се одлучуваат за инвитро-оплодување. „Ние во специјалната болница ’Плодност’-Битола веруваме дека лекувањето на неплодноста започнува со превенцијата. Рана детекција на проблемот што е причина за неплодноста значи брз успех. Во нашиот ИВФ-оддел нудиме професионална нега, со примена на најновите техники и технологии за лекување на неплодноста и репродуктивните заболувања. Со години нашиот ИВФ-оддел е лидер со најголем процент на успешност во ИВФ-процедурите. Ние нудиме насоки, поддршка и третман што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 75 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 160 | | | веќе видена

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 50 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 103 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 247 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 175 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стапедектомија - повторно враќање на слухот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: