Платини ослободен од притвор


За една нација како Кувајт која не може да се пофали со големи успеси на спортски план, пласман на Светско првенство во фудбал бил планетарен историски успех. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот претседател на УЕФА, Мишел Платини со часови одговарал на прашања на истражителите поврзани со Европското првенство во 2016, Светските првенства во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мишел Платини е пуштен на слобода без да биде покренато обвинение откако 15 часа помина во притвор и одговараше на прашањата на испекторите за борба против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утрово понесете со себе чадор. Метеоролозите предвидуваат дожд и посвежо време. Според управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува претежно облачно ...
сите 309 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена

Целиот регион ја слави победата на Новак Ѓоковиќ, фановите се пресреќни и се радуваат за победата на Ноле.Ве потсетуваме на едно ретро видео, кога двајца мажи ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Платини ослободен од притвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: