Кубанската Ким Кардашијан е 100% природна

Кети Фереиро (21) или позната како кубанската Ким Кардашијан, вели дека нејзиниот задник е природен и ниедна фотографија не и е обработена во Photoshop. Старлетата Ким Кардашијан нема постигнато ништо значајно, но сепак успеа да се пробие во светот на шоубизнисот и да стане популарна. Тоа е благодарение на нејзините облини и секојдневното експонирање во јавноста и привлекување внимание. По нејзиниот пример многу модели со тело како нејзиното си ја пробаа среќата во шоубизнисот. Една од нив е и Кети Фереиро. Нејзе светот ја идентификува како двојничката на Ким поради нејзините заносни облини.
| | веќе видена | слични
2 копии

Кети Фереиро има 21 година, по потекло е од Куба, а моментално “пали и жари” на социјалните мрежи и клупската сцена во Мајами. Американските таблоиди оваа старлета веќе ја нарекуваат “кубанската Ким Кардашијан”, а ако ги погледнете фотографиите ќе ви стане јасно и зошто. На Инстаграм има повеќе од милион следбеници, кои секојдневно уживаат во нејзините фотки од плажа, тренинзите, од прошетките во кратки панталончиња… Кети гордо истакнува дека нејзините облини се 100% природни, односно дека не побарала помош од пластичен хирург за да стане секс бомба.
| | веќе видена | слични

Кубански одговор на Ким Кардашијан пристигна – и тоа каков! Кејти Фереиро (21) се занимава со продажба на козметика, а во слободното време по малку работи и моделинг. Оваа млада дама која обожува плажа вели дека нејзините облини се 100 % природни. Гледајќи ги нејзините фотографии, на многумина пак не веруваат во веродостојноста на овој податок. Оваа Латиноамериканка живее и работи во Мајами и веќе ја нарекоа “новата Ким К“, иако има бројни предности во однос на познатата старлета. Како што пишува Дејли Мејл, Кејт обожува да прави жешки селфи фотографии, го сака фитнесот, а и се насмевнува и меѓународна слава. Иако некои од овие фотографии делуваат дека се темелно обработени со Фотошоп, таа е решителна во тврдењата дека тука нема лаги ниту измама.
| | веќе видена | слични
2 копии

Кубанката на која се палат голем број на мажи вели дека нејзинот задник е природен, а исто така потенцирала и дека ниту една фотка на Инстаграм не и е фотошопирана. Кубанскиот модел Кети Фереиро е прогласена за двојничка на Ким Кардашијан откако нејзините атрактивни фотографии привлекоа големо внимание ширум светот. Кубаниката на која се палат голем број на мажи вели дека нејзинот задник е природен, а исто така потенцирала и дека ниту една фотка на Инстаграм не и е фотошопирана. Која ја бирате вие- кубанската или американската Ким?
| | веќе видена | слични

Ким Кардашијан дефинитивно е една од најозборуваните личности во шоу бизнисот, па не е чудно кога и многу други сакаат да ја копираат или да се споредуваат со неа. Иако реално ништо значајно нема постигнато и направено освен што е старлета и е дел од реалното шоу на семејството Кардашијан, сепак таа успеа да се избори за својот публицитет и место на сцената. Тоа најмногу го постигна благодарение на своите облини со кои му покажа на светот дека и плус сајз моделите можат да бидат секси. После неа уште многу девојки со слични пропорции се охрабрија да се покажат во јавност и да бидат горди на своето тело. Меѓу нив е и Кубанката Кети Фереиро (21), која се заканува да ја надмине славата на Ким. Таа е прогласена за нејзина двојничка откако фотографиите на нејзиниот Фејсбук профил привлекле огромно внимание. Таа тврди дека нејзиниот задник е 100 % природен, а и дека на ниедна нејзина фотографија нема употребено Фотошоп. Истото го потврдува и ПР-стручњакот Џон Чент кој изјавил: „Најдоброто нешто во врска со ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Екс-министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески со лисици беше спроведен од затворот во Шутка до Кривичниот суд. Тој за време на рочиштето за случајот ...
сите 73 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Поддржувачите на иницијативата „Македонија блокира“ вечерва се упатија во населбата Пржино, кон домот на поранешната министерка за култура Елизабета ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кубанската Ким Кардашијан е 100% природна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: