Во сабота на Матка: Бесплатни автобуси, планинарски чај и традиционално гравче

4 копии

Уште само неколку денови до првото издание на Големата Едукативно – хуманитарно планинарска акција Матка 2018! Оваа сабота 05 Мај сите патишта водат до ...
| | веќе видена | слични

Најубавото нешто што може да ви се случи е да отидете заедно со цело друштво на некое патешествие. Е тоа беше баш ова Богомилско движење. Цело друштво со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Останато

Повеќе од 100 членови на Конзервативната партија во Велика Британија се подготвени да го поддржат истапувањето на земјата од Европската унија, по што таа би ...
сите 287 | | | веќе видена

Партиите кои поднесоа кандидатури за предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, денеска во ДИК со жрепка ги добија редните броеви под ...
сите 153 | | | веќе видена

Австриската полиција изврши претрес во стан на десничарското движење „Идентитарист“ Мартин Селнер поради можна врска со Брентон Тарант, кој во напад на две ...
сите 116 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во сабота на Матка: Бесплатни автобуси, планинарски чај и традиционално гравче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: