Тројца македонски планинари ги освоја трите највисоки планини на Балканот за 30 часа

Македонските планинари и планински тркачи Александар Кирковски и Игор Јовановски, придружувани од Мики Тодоровски успешно реализираа последователно брзинско ...
| | веќе видена | слични

03.01.2017 Раководството и најредовните членови на ПСД “Осогово“ уште на стартот на Новата година се зафатија со работа и го одржаа првиот состанок на кој се ...
| | веќе видена | слични

Тројца македонски планинари од Скопје, Александар Кирковски, Игор Јовановски и Димитар Тодоровски, го направија невозможното. Тие за неполн ден и пол, сметано ...
| | веќе видена | слични

Македонските планинари и планински тркачи Александар Кирковски (ПК Македон) и Игор Јовановски (ПСД Макпетрол) придружувани од Мики Тодоровски успешно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 74 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 144 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 158 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца македонски планинари ги освоја трите највисоки планини на Балканот за 30 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: