ПСД “Осогово“ ќе им носи лекови и храна на старите лица од селата во Осоговијата

01.03.2018 Кочанските планинари ќе им помагаат на старите и изнемоштени лица кои живеат во планинските села на Осоговијата, за што организираат хуманитарна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

05.03.2018 Најнеопходните лекови и извесни количини храна добија жителите на неколку маала од селото Полаки на Осоговските Планини. Им ги однесоа членовите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членови на планинарското спортско друштво Осогово им ја доставија помошта на старите и изнемоштени лица кои беа завеани во повеќе села во осоговијата. Членови ...
| | веќе видена | слични

Планинарите од друштвото „Осогово“ испешачија 25 километри и посетија 22 луѓе на кои им поделија лекови и храна. Повеќе домови од село Полаки добија ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПСД “Осогово“ ќе им носи лекови и храна на старите лица од селата во Осоговијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: