Карти: Реал Мадрид – Јувентус

Една од највозбудливите и најатрактивните четвртфинални битки во Лигата на шампионите е онаа меѓу Јувентус и Реал Мадрид, па сосема очекуван е интересот на ...
| | веќе видена | слични

Со огромни проблеми се соочува тимот на Јувентус на една недела пред првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид. Последен во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова навистина е катастрофална сезона за „Старата дама“ кога станува збор за повредите. Лошите вести пристигнуваат во серија за Јувентус. По повредата на Алекс ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот италијански стрчуњак, Џовани Трапатони секогаш го добива заслужениот публицитет од јавноста поради сето она што го има направено за фудбалот во ...
| | веќе видена | слични

Ариго Саки брутално и без влакна на јазикот распали по ѕвездите на ПСЖ откако доживеаја доста лесна елиминација во Лигата на шампионите во дуелот со Реал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти: Реал Мадрид – Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: