Исчезнатото момче од Скопје се врати дома

5 копии

Сигурно сте слушнале како некои лица се прогласени за мртви, а потоа оживеале. Не, тоа не се урбани легенди. Такви ситуации навистина се случуваат. Таткото на ...
| | веќе видена | слични

Мартин Писториус од Јужна Африка бил типично момче кое сакало да си игра, а потоа паднал во кома од која не се разбудил 12 години. Од длабокиот сон се разбудил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Извици, скандирања, наздравување од граѓаните кои беа собрани над Плоштадот пред британскиот Парламент откако стана јасно дека внатре беше одбиен договорот за ...
сите 196 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исчезнатото момче од Скопје се врати дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: