Honor 8X изгледа ќе дојде со мал засек и огромен екран


Honor 7X беше лансиран минатата есен, кој е се уште еден од најдобрите смартфони со цена до 250 долари. Honor 8X сега е наредниот модел, кој би можел да пристигне со џиновска големина на дисплеј од 7.12-инчи. Ова веќе не е смартфон, туку фаблет. Ова е поголемо дури и од некои таблети. Honor 8X сепак ќе располага со компактно тело со димензии од 177.57 x 86.24 x 8.13мм. Сепак ќе биде тенок како 6.9-инчениот Xiaomi Mi Max 3. Под хауба моделот ќе има батерија од 4,900mAh, од задната страна ќе има двојна камера од 16+2MP и една селфи камера од 8MP, додека процесорот со 1.8GHz не е потенциран кој ќе биде, а се претпоставува дека ќе биде Kirin 710, во комбинација со 4GB RAM меморија. Најверојатно ќе пристигне со Android 8.1 Oreo , внатрешна меморија од 64GB и резолуција на екранот од 2244 x 1080.
| | веќе видена | слични

Иако сеуште има уште 6 недели до претставувањето на Pixel 3 XL, се повеќе информации се појавуваат за спецификациите на уредот. Ова е се што знаеме досега:. Дизајн Благодарение на големиот број фотографии, Pixel 3 XL веќе го видовме од речиси секој агол. Сега за сега, знаеме дека ќе има iPhone X дисплеј и две селфи камери. Истотака, вклучена е и Active Edge функцијата, на десната страна се наоѓаат копчињата за звук и посебно Power копче кое е во сина боја, наспроти белото тело на уредот. Целосната конструкција е од стакло, додека скенерот за отпечатоци ќе биде од задната страна. Поглед во внатрешноста на кутијата Камери Како што знаеме сите, камерите се една од најдобрите карактеристики на Pixel серијата. Според последните информации, Pixel 3 XL ќе доаѓа со главна камера од 12 мегапиксели и две селфи камери од 8 мегапиксели. Како и повеќето модерни смартфони, поддржува портрет опција. Спореден со конкуренцијата Иако Pixel 3 XL доаѓа со огромен 6.7 инчен дисплеј, во споредба со новиот Note 9 и Huawei P20 ...
| | веќе видена | слични

Се уште нема индикација кога ќе дебитира Motorola One серијата, а смартфоните продолжуваат да протекуваат. Излегоа рендери од One Power, заедно со спецификациите и листата со алатки. Уредот добива алуминиумска конструкција, комплетирана со вертикална камера во аголот, заедно со 16MP сензор и секундарна камера од 5MP, како и кружен сензор за отпечатоци од задната страна. 6.18-инчениот дисплеј со засек ќе го има исто така, што е типично за телефон од 2018 година. Под хауба го има процесорот Snapdragon 636, заедно со 3GB или 4GB RAM меморија, како и меморија од 32GB или 64GB. Телефонот ќе има огромна батерија од 5,000mAh и технологија за брзо полнење со полнач од 15W. Android 9 Pie ќе биде исто така присутен овде од Android One програмата, што значи дека со новата алатка Adaptive Battery дефинитивно моделот дефинитивно ќе има долготрајност. Има поддршка и за Face Unlock технологија. Во моментот само знаеме дека IFA евентот во наредната недела ќе биде во центарот на вниманието, а се очекува Moto X4 да ...
| | веќе видена | слични

Под-брендовите станаа во мода, како што на пример Huawei го лансираше Honor и се покажа како многу успешна стратегија. Така сега излезе и Pocophone, односно POCO, кој е новиот под-бренд на Xiaomi . Новиот модел на кинеската компанија се нарекува POCO F1. F1 располага со 6,18 инчен дисплеј и FullHD резолуција, засек од горната страна на екранот. Под хауба има Snapdragon 845 , процесор а три верзии на RAM меморија: 6GB + 64GB, 6GB + 128GB и 8GB + 256GB. Цената на смартфонот ќе биде од 300 до 414 долари, во зависност од моделот, а ќе биде достапна и верзија со Кевлар од задната страна со најсилни спецификации за 429 долари. POCO F1 ќе биде со двојна задна камера 12MP+5MP, додека предната ќе биде со 20MP, батерија со капацитет од 4.000mAh. Дефинитивно е примамливо за цените и понудата.
| | веќе видена | слични

Враќањето на ZTE на пазарот ќе биде за време на IFA настанот во Берлин со долгоочекуваниот Axon 9 Pro. Како што се наближува настанот, се повеќе детали се откриваат за новиот уред... Последно, се појавија бенчмарк резултатите на уредот кои откриваат интересни информации за смартфонот. Axon 9 Pro постигна multi-core резултат од 8785 и 2399 на single-core тестирањето. Со комбинирање на резултатите, се потврдуваат претходните гласини дека уредот ќе доаѓа со Snapdragon 845, како и 6GB RAM. Во однос на дизајнот, ZTE планира да претстави драстечни промени - големите звучници и алуминиумското тело на Axon 7 се заменети со многу почест изглед, составен од стаклена конструкција, вертикално поставени камери на задната страна и iPhone X дисплеј. Бидејќи Axon серијата на ZTE стана позната благодарение на ниските цени и уникатниот дизајн, компанијата не планира да претстави големи промени со новите уреди во неа.
| | веќе видена | слични

Шаоми (Xaomi), кинескиот производител на телефони е познат по пристапните цени и повеќе од пристојни перформанси, лансираше нов бренд и можеби овој пат се надмина себе.Брендот е именуван како Pocophone, а судејќи според првиот модел Pocophone F1, можеме да очекуваме уште поефтини телефони со уште подобри перформанси.На површина, телефонот изгледа како и секој друг Андроид телефон, но изненадувањето следува кога ќе ги погледнете перформансите и ја дознаете цената.Телефонот само што е лансиран во Индија и тоа по цена од 301 долари, што е помала од третина од цената на iPhone X, но неговите перформанси се речиси еднакви, па дури и подобри.За овие пари добивате 6.18 инчен дисплеј, Snapdragon 845 процесор, 6 GB меморија за складирање на податоци и 4.000 mAh батерија.Има и бројни детали кои го прават уште подобар, како што е течното ладење.За нешто повеќе пари (344 долари), добивате ист телефон, само со 8 GB меморија и 128 GB простор за складирање податоци.
| | веќе видена | слични

Двата нови паметни телефони на Нокиа пристигнуваат со врвни перформанси и вештачка интелигенција за видео снимките. HMD Global ги претстави новите Nokia 6.1 Plus и Nokia 5.1 Plus, паметни телефони кои што пристигнуваат со екран преку целиот преден дел од уредот, високи перформанси и вештачка интелигенција за снимките – сето тоа со импресивна цена. 6.1 Plus Станува збор за телефон со екран од 5,8 инчи и Full HD+ резолуција, 19:9 размер на екранот со 96% распон на бои преку целиот преден дел од уред. Дури 93% од површината на телефонот е изработена од стакло на двете страни, а зад надворешната елеганција се наоѓа Qualcomm Snapdragon 636 процесорот кој што е за 40% побрз во однос на својот претходник. Двојниот сензор од 16 мегапиксели, односно 5 мегапиксели на задната камера гарантира одлична острина и детали на сликата. Благодарение на напредниот софтвер ќе можете да направите професионални фотографии, а телефонот може да се пофали и со HDR-от со неверојатна длабочина на боја, вештачката интелигенција за ...
| | веќе видена | слични

Google Pixel 3 XL e телефонот кои сите го очекуваат и за кој досега протекоа огромен број на информации вклучувајки фотографии од телефонот, неговите спецификации, како и фотографии направени со камерата на телефонот. Сликите ги прикажуваат предниот и задниот дел на уредот, каде може да се види голем засек на горниот дел од екранот во кој има инфрацрвен сензор за скенирање на лице, слушалка која служи и како стерео звучник и секако камерата за селфи. Задната страна на уредот содржи сензор за отпечаток на прстите и една камера со LED блиц. Има и неколку фотографии од About екранот, како и AIDA64 скриншот. About екранот потврдува дека Pixel 3 XL ќе има Active Edge функција (стискањето на телефонот ќе го активира Google Assistant), додека AIDA64 открива 3430mAh батерија и 6.71-инчен 2960 x 1440p дисплеј (големината на дисплејот е веројатно неточна бидејќи со AIDA64 не може правилно да се открие големината). Тука е и фотографијата од пакувањето, која открива дека слушалките доаѓаат со телефонот, а тука се и ...
| | веќе видена | слични

Pocophone или само POCO е нов бренд од познатиот Xiaomi којшто ќе настапува специјално во Индија, но ќе биде достапен и за други пазари после одреден период. Овој бренд од Xiaomi го доби првиот смартфон наречен POCO F1. Овој смартфон, со исклучок на неколку карактеристики, е смартфон од највисоката класа, а ќе се продава по почетна цена од 300 долари. Ова е телефон којшто дополнително ќе направи притисок на конкурентите, иако тие може да се каже дека сепак имаат што дополнително да понудат, меѓутоа прашањето е дали значително повисоката цена може да се оправда. Како и да е, F1 е смартфон со 6,18 инчен екран со Full HD резолуција и формат со сооднос од 18,7:9. На горниот дел од екранот присутен е веќе познатиот исечок, покрај кој сепак се поставени одредени рамки од страните на екранот. Како што нагласивме, иако повеќето карактеристики на овој уред се од највисоката класа, сепак има делови во кои се гледа пониската цена. Процесорот на којшто работи POCO F1 е моментално најдобриот од Qualcomm, Snapdragon 845, ...
| | веќе видена | слични

Xiaomi го претстави новиот паметен телефон Pocophone F1, кој најверојатно е најевтиниот уред кој доаѓа со Snapdragon 845. Вообичаено поевтино значи дека некаде се штедело, но изгледа дека ова не е случај. Телефонот чини само 300 долари, а доаѓа со процесор кој се наоѓа во сите уреди од висока класа. Секако 300 долари и не се малку пари, но вообичаено цената на уредите со ваков хардвер е 2 до 3 пати повисока. Малку е тешко да се забележи на што штеди Xiaomi кога ги прави овие телефони. Основната верзија на Pocophone F1 доаѓа со 6GB RAM и 64GB диск, поскапата верзија доаѓа со 8 GB RAM и 256 GB диск. Телефонот доаѓа со 6,18-инчен LCD дисплеј; 20 MP предна камера и голема 4000mAh батерија. Задната камера не е спектакуларна, но е и повеќе од адекватна со 12MP и 5 МР дуал камера и f/1.9 сензор од Sony. Интересно, од Xiaomi велат дека идејата за телефонот е од самите корисници и од каналите на Reddit. „Читавме корисници кои бараа телефони со поголема батерија и подобар процесор, а не подобро заштитно стакло“, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Honor 8X изгледа ќе дојде со мал засек и огромен екран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: