Pivolend – официјална Android апликација за фестивалот во соработка со CodeWell

На само 4 дена пред почетокот на еден од најголемите настани кои се одржуваат на годишно ниво во Скопје, организаторите на Пиволенд, во соработка со компанијата CodeWell ја издадоа Android апликацијата Pivolend. Преку апликацијата се достапни сите можни информации за фестивалот на едно место. Pivolend нуди преглед на сите видови на пива кои ќе им бидат понудени на посетителите, агенда со точен распоред на изведувачите и информации за секој од артистите посебно. Сите тие информации се достапни офлајн, додека единствена компонента за која што е потребна интернет конекција е одделот за Вести, каде што корисниците на апликацијата ќе можат да бидат во тек со сите новости околу самиот настан. Aпликацијата може да се најде бесплатно на Google Play. Повеќе за Пиволенд и за CodeWell Пијте одговорно! Pivolend email print Digg Digg
| | веќе видена | слични

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 149 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

Кривичниот совет од скопска единица ги одби жалбите на осомничените во случајот „Империја“ на СЈО и ги потврди решенијата на судијата на прехтодна постапка за ...
сите 286 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 144 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 71 | | | веќе видена

Унгарските медиуми се полни со вести за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Будимпешта. Тие пренесуваат дека портпаролот на унгарскиот премиер ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Pivolend – официјална Android апликација за фестивалот во соработка со CodeWell

Од:
До кого (е-маил):
Порака: