Pivolend – официјална Android апликација за фестивалот во соработка со CodeWell

На само 4 дена пред почетокот на еден од најголемите настани кои се одржуваат на годишно ниво во Скопје, организаторите на Пиволенд, во соработка со компанијата CodeWell ја издадоа Android апликацијата Pivolend. Преку апликацијата се достапни сите можни информации за фестивалот на едно место. Pivolend нуди преглед на сите видови на пива кои ќе им бидат понудени на посетителите, агенда со точен распоред на изведувачите и информации за секој од артистите посебно. Сите тие информации се достапни офлајн, додека единствена компонента за која што е потребна интернет конекција е одделот за Вести, каде што корисниците на апликацијата ќе можат да бидат во тек со сите новости околу самиот настан. Aпликацијата може да се најде бесплатно на Google Play. Повеќе за Пиволенд и за CodeWell Пијте одговорно! Pivolend email print Digg Digg
| | веќе видена | слични

Останато

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 319 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 100 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 96 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Pivolend – официјална Android апликација за фестивалот во соработка со CodeWell

Од:
До кого (е-маил):
Порака: