Започна реновирањето на Спомен домот на 12-те младинци од Ваташа кои беа стрелани во Втората светска војна


Започна реновирањето на Спомен домот на 12-те младинци од Ваташа кои беа стрелани во Втората светска војна во Ваташа, се уредува околината, а од локалната ...
| | веќе видена | слични

Алберт Пајк бил слободен ѕидар кој живеел во 19. век, а бил толку моќен што после Граѓанската војна станал единствен онфедерациски војник во Вашинготн. Тој ...
| | веќе видена | слични

 Овој уникатен имот за изнајмување се наоѓа во руралниот дел на Велика Британија и е вистинско бегство од урбаната џунгла. Бункер од Втората светска војна во ...
| | веќе видена | слични

Обидот за деактивирање на бомба од Втората светска војна се закомплицира утрово во Дрезден, по што бомбата делумно експлодирала, соопшти полицијата. Засега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германските власти евакуираа дел од Дрезден, еден ден откако е пронајдена неексплодирана бомба од Втората светска војна при вршење на градежни работи.Властите ...
| | веќе видена | слични

Коалицискиот партнер на Зоран Заев, Самка Ибраимовски од ПЦЕР реагира дека Министерството за труд и социјала негативно се изјаснило за одбележување на денот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 241 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Лидерот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети апелира до најголемата опозициска партија да продолжи со учество во работните групи при ...
сите 218 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 97 | | | веќе видена

Драган Ѓилас ги предводи протестите во Србија против претседателот Александар Вучиќ. Тој бара Вучиќ да си замине од власт, но притоа не сака да има избори ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна реновирањето на Спомен домот на 12-те младинци од Ваташа кои беа стрелани во Втората светска војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: