Разбојништво во аптека на „Зегин“

Разбојник со нож ограбил аптека, завчера во скопската населба Kисела Вода, информираа од МВР. Според полицијата, разбојништвото се случило попладнето во аптека на „Зегин“ на булеварот Борис Трајковски. Според првичните информации на полицијата, непознато машко лице што носело маска на главата, а во рацете држело нож, влегло во аптеката кога внатре била сама вработената. Тој веднаш ~ се заканил дека ќе ја прободе со ножот ако побара помош, по што се доближил до касата и од внатре ги зел парите од дневниот промет и со трчање избегал. Таа го пријавила случајот во полицијата, која извршила увид и трага по маскираниот насилник.
| | веќе видена | слични
6 копии

Триесетина минути пред полноќ, синоќа на партизанска се одвивала вооружена драма. Криминалната драма почнала кога во аптека на Еурофарм, непознато лице со закана со пиштол извршило разбојништво и од вработените одзело сума на пари од околу 37.300 денари по што го напуштило местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
6 копии

Околу 01 часот и 40 минути по полноќ А.С. пријавил дека на улицата „Дижонска“, во нивната куќа извршено е разбојништво од страна на три непознати лица кои биле маскирани и вооружени со пиштол. Истите врзале две жени што биле во куќата а додека едно машко лице го повредиле во пределот на главата, по што извршиле пребарување и одзеле златен накит. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.
| | веќе видена | слични

Грабеж како од хорор филм е извршен во семејна куќа на улицијата „Дижонска“ во Скопје. Маскирани крадци со пиштоли упаднале во куќата и ги нападнале домаќините во обид да ги ограбат. - Истите врзале две жени што биле во куќата, додека едно машко лице го повредиле во пределот на главата, по што извршиле пребарување и одзеле златен накит, информираат од полицијата. МВР посочи дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.
| | веќе видена | слични

Тројца разбојници влегле во домот на скопско семејство и го ограбиле, вчера во скопската населба Чаир, информира МВР. Случајот е пријавен во полицијата, која извршила увид и работи на утврдување на идентитетот и апсење на арамиите. Kако што информираа од МВР, случајот во полиција го пријавил скопјанецот А.С., близок роднина на нападнатите. Според пријавата, разбојништвото се случило околу 2 часот во куќа на улицата Дижонска, во која влегле тројцата. Тие биле маскирани и вооружени со пиштол. Разбојниците веднаш ги врзале двете жени кои биле во куќата, а потоа претепале и едно момче. Откако ги пребарале собите, нашле и зеле златен накит, па избегале. Засега не е познато за колкаво количество накит се работи и колкава е неговата вредност.
| | веќе видена | слични
2 копии

Три непознати лица, кои биле маскирани и вооружени со пиштол, синоќа извршиле разбојништво во фамилијарна куќа на улицата „Дижонска“ во скопската населба Чаир.Крадците врзале две жени кои биле во куќата, а повредиле и едно машко лице во пределот на главата, по што извршиле пребарување и одзеле златен накит, тврдат од МВР.Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицата.
| | веќе видена | слични

Три непознати маскирани лица вооружени со пиштол утрово извршиле грабеж во куќа на илица „Дижонска“ во скопската населба Чаир. Разбојниците врзале две жени што биле во куќата а додека едно машко лице го повредиле во пределот на главата, по што извршиле пребарување и одзеле златен накит. Увидот е во тек.
| | веќе видена | слични

-Истите врзале две жени што биле во куќата, додека едно машко лице го повредиле во пределот на главата, по што извршиле пребарување и одзеле златен накит, информираат од полицијата. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицата.
| | веќе видена | слични

На 09.06.2017 година околу 01,40 часот А.С. пријавил дека на ул „Дижонска“ во куќа сопственост на нивната фамилија извршено е разбојништво од страна на три непознати лица кои биле маскирани и вооружени со пиштол. Истите врзале две жени што биле во куќата а додека едно машко лице го повредиле во пределот на главата, по што извршиле пребарување и одзеле златен накит. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата. Loading...
| | веќе видена | слични

Ноќеска е ограбена куќа во скопската населба Чаир.Според полицијата околу 1.40 часот А.С. пријавил дека на ул „Дижонска“ во куќа сопственост на нивната фамилија извршено е разбојништво од страна на три непознати лица кои биле маскирани и вооружени со пиштол.Истите, велат од полицијата, врзале две жени што биле во куќата, додека едно машко лице го повредиле во пределот на главата, по што извршиле пребарување и одзеле златен накит.Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицата.
| | веќе видена | слични

Останато

Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на одлуката и исправете се над театарската ...
сите 254 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 296 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 158 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Последните официјални податоци на Државниот завод за статистика го потврдуваат тоа. Економските политики даваат резултат. Просечната плата во месец септември ...
сите 239 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбојништво во аптека на „Зегин“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: