Арсен Венгер го напушта Арсенал на крајот од сезоната


9 копии

Пеп Гвардиола не ја отфрли можноста Микел Артета да го преземе кормилото на Арсенал, кога Арсен Венгер и официјално ќе се повлече по крајот на сезоната. Артета ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо оваа недела за последен пат ќе се соочи со Арсен Венгер на еден натпревар во Премиер лигата, а со оглед на тоа што добро познато е каква историја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

По најавата за заминување на Арсен Венгер од Арсенал, дефинитивно раководството ќе прави целосно обновување на играчкиот кадар. Најпрвин предвидено е да се ...
| | веќе видена | слични

Стручњакот изгледа како најголем фаворит за функцијата, но проблемот е дека шефовите на „топчиите“ сакаат да поминат по скромно во летниот трансфер прозорец и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според одредени и неофицијални информации, поранешниот премиер Никола Груевски политичкиот азил во Република Унгарија ќе го бара врз основа на документот ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 62 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 204 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсен Венгер го напушта Арсенал на крајот од сезоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: