Пинтуро до прво злато на светските првенства

Еден од најдобрите скијачи на сите времиња, Марсел Хиршер, најави дека најверојатно ќе стави крај на својата кариера на крајот на сезоната. Австриецот, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот скијач Антонио Ристевски не ја заврши слаломската прва трка на Светското првенство во Оре, а трет златен медал освои Марсел Хиршер, пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Марсел Хиршер ја освои третата слаломска титула во кариерата. На последниот ден од Светското првенство во Оре, Хиршер триумфираше во најтехничката дисциплина и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 625 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пинтуро до прво злато на светските првенства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: